MA4PK3000-1252
Contact Now
MA4PK3000-1252
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max : 17 A
Product Status : Active
Package : Tray
Series : KILOVOLT™
Capacitance @ Vr, F : 2.5pF @ 100V, 1MHz
Resistance @ If, F : 250mOhm @ 500mA, 4MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 3000V
Supplier Device Package : Chip
Mfr : MACOM Technology Solutions
Package / Case : Die
Power Dissipation (Max) : 75 W
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : -65°C ~ 175°C
Base Product Number : MA4PK
Description : DIODE,PIN,CHIP,CERAMIC,SI,ODS-12
Model Number : MA4PK3000-1252
Contact Now
RF Diode PIN - Single 3000V 17 A 75 W Chip