B72530T0500K062
Contact Now
B72530T0500K062
  • 1
Voltage Rating AC : 50 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 200 A
Surge Energy Rating : 1.6 J
Package / Case : 1210 (3225 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 135 V
Series : Standard
Voltage Rating DC : 65 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 250 pF