ERZ-V14D241
Contact Now
ERZ-V14D241
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 150 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6 kA
Surge Energy Rating : 84 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 395 V
Series : V
Varistor Voltage : 240 VDC
Voltage Rating DC : 200 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 700 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 200V 50A CLAMP