B72214S1300K102
Contact Now
B72214S1300K102
  • 1
Diameter : 17 mm
Voltage Rating AC : 30 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1 kA
Surge Energy Rating : 50 J
Packaging : Bulk
Series : Automotive
Voltage Rating DC : 34 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 5000 pF